Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ünye ve Fatsa ilçelerinde doğalgaz zorunluluğu

Ünye ve Fatsa ilçelerinde kış aylarında yaşanan hava kirliliği sebebiyle alınan karara göre hava kirliliği parametrelerinin Ünye ilçesinde 87 kez ve Fatsa’da ise 47 kez aşıldığının belirlenmesi üzerine toplanan Mahalli Çevre Kurulu, bu iki ilçede tüm kamu kurum ve kuruluşlar, apart, oteller, moteller, iş yerleri, apartman ve sitelere 1 Kasım 2019 tarihine kadar doğalgaza geçmeleri zorunluluğu getirdi.

Halen doğalgaz şebeke döşeme çalışmalarının sürdüğü Ünye ve Fatsa ilçesinde vatandaşların mağduriyet yaşamaması için bir an önce hazırlıklarını yapması gerektiği, aksi takdirde 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun ilgili maddelerine göre idari yaptırım kararı uygulanacağı açıklandı.

Alınan karar doğrultusunda, 2872 sayılı Çevre Kanunu 20. Madde kapsamında hava kirliliği yönünden kurulması ve işletilmesi izne tabi olmayan tesislerin işletilmesi sırasında yönetmelikle belirlenen standartlara aykırı emisyona neden olanlara 01.01.2017-31.12.2017 tarihleri arasında 12 bin 736 TL idari para cezası verileceği, bu fiilin konutlarla ilgili olarak işlenmesi halinde verilecek cezanın toplu veya ferdi ısıtılan konutlarda her bağımsız bölüm için 630 TL olacağına dikkat çekildi.

Bir önceki yazımız olan Motosiklet kazasında ölen gençler toprağa verildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri