Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Unutulan eşyalar şaşırtıyor

Ordu’nun Altınordu ilçesinde insanların günlük hayat içerisinde yol, yeme içme yerleri ve kamu kurumlarında unuttuğu ve düşürdüğü eşyalar görenleri şaşırtıyor. Unutulan eşyalar arasında yaklaşık 4 bin Türk Lirası, euro ve dolar bulunuyor.
2016 yılı içerisinde Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne teslim edilen çoğunlukla nüfus cüzdanları, ehliyet, araba anahtarı, çanta, cüzdan, kredi kartları, gözlük, ev anahtarları, ayakkabı, cep telefonları ve para tutanak ile koruma altına alındı. 2016 yılı içerisinde Altınordu ilçesinde vatandaşlar tarafından kaybedilen, 2 adet cep telefonu, 7 adet cüzdan, 27 adet nüfus cüzdanı, 6 adet anahtar, 5 adet el çantası, 3 poşet giyim çantası, 3 bin 931 Türk Lirası, 300 euro,100 dolar, zabıta müdürlüğü ekipleri tarafından tutanak karşılığında yediemine alındı. Sahibi daha sonra bulunan 300 euro tutanak karşılığında teslim edildi.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, zabıta ekiplerince bulunan veya vatandaşlar tarafından bulunarak teslim edilen eşyaların sahiplerine ulaştırılabilmesi için eşyasını kaybetmiş olan kişilerin Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerektiğini söyledi.
Tekintaş, sahiplerine ulaştırılamayan nüfus cüzdanlarının Nüfus Müdürlüğüne, ehliyet ve ruhsatların Trafik Ruhsat Müdürlüğüne, banka kartlarının ilgili bankalara bildirildiğini belirtti. Banka kartlarının bankalar tarafından iptal edildiğine dikkat çeken Tekintaş, iptal ettirilen kartlarında zabıta müdürlüğü tarafından imha edildiğini kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Fatsa’dan Halep’e yardım tırı yola çıktı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri