Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Türkiye, Kızıl Ordu Korosu’nu Bu Görüntülerle Hatırlıyor

Rusya’nın Karadeniz kıyısında bulunan Soçi kentinden Suriye’nin Lazkiye şehrine giden bir askeri uçak kalkıştan 20 dakika sonra radardan kayboldu. Karadeniz’e düştüğü açıklanan uçakta bulunan yolcuların 65’i Kızıl Ordu Korosu üyelerindendi. Koro, 14 Haziran 2015’te İstanbul’da konser vermişti.

Dünyanın en büyük ordu korosu olarak gösterilen topluluk, Rusya’nın Soçi kentinden kalktıktan kısa süre sonra düşen uçakta yer alıyordu. Uçakta 64 koro üyesinin olduğu biliniyordu.

HAZİRAN 2015’TE İSTANBUL’DA SAHNE ALMIŞTI

Koro 14 Haziran 2015’te İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahne almıştı. 2015’teki konserde Ceddin Deden marşıyla başlayan topluluk, daha sonra Ay Akşamdan Işıktır, Bu Hayat Çekilmez ve Onuncu Yıl Marşı gibi eserleri Türkçe seslendirmişti. Koro’nun İstanbul’da seslendirdiği Türkçe parçalar büyük beğeni toplamıştı.

2008 YILINDA KREMLİN’DE MEHTERAN’LA KARMA KONSER VERMİŞTİ

Koro ilk Türkçe eserlerini 2008 yılında Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Kremlin Sarayı’nda İstanbul’dan gelen ve dünyanın en eski ordu askeri bandosu olan Mehteran Takımıyla birlikte Ceddin Deden ve Genç Osman marşlarını seslendirerek vermişti.

REPERTUARINDA GENİŞ BİR YELPAZEDE ESERLER BULUNUYORDU

Kızıl isminin işçi sınıfını temsil ettiği Kızıl Ordu’nun kuruluşunda en etkin birim süvarilerdi. Repertuarında 2 binden fazla eser bulunan Koro, Rus halk şarkılarından opera aryalarına, pop müzik şarkılarından rock parçalarına kadar geniş bir yelpazede eserler seslendiriyor.

Bir önceki yazımız olan Başkan iş adamlarıyla bir araya geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir