Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sinan Albayrak: Cemaat İsrail'in paraleli

Yeniyüzyıl’dan Esra Elönü oyuncu Sinan Albayrak’la yaptığı röportajda ‘Eşrefpaşalılar’ dizisinde oynadığı Fethulah Gülen karakterini sordu. Albayrak Gülen’i oynayacağımı bana söylemediler. Gülen ve Cemaat İsrail’in projesi dedi.

Cemaat İsrail’in paraleli

Eşref Paşalılar filminde bir cemaatin liderini oynadın. 

– Bana ilk önce öyle olduğu söylenmedi. Eğer başından Fetullah Gülen’i oynayacağım söylenseydi daha derinlemesine inceler ve öyle oynardım.

Bir zamanlar dini cemaat lideri olarak bildiğin insan, şimdi örgüt lideri olarak anılıyor. Sen ne düşünüyorsun bu konuda? 

– Ben bu durumun yıllara dayanan bir senaryosu olduğuna inanmıyorum. Çok sistematik ilerlenmiş. Askere girilmiş, yargıya girilmiş, her kuruma girilmiş. Aslında büyük bir başarı hikayesi. Bu kirli başarının ardında başka güçlerin olduğuna da inanıyorum. Mesela İsrail’in kuruluşundan bu yana geçirdiği evrimle cemaatin geçirdiği evrimi benzer nitelendiriyorum.

Başka paraleller de var diyorsun yani? 

– Cemaat onların paraleli bence. İnanabiliyor musun Gülen’in bu durumları yıllar önceden planlayıp uygulayabileceğine? Yaşanan bu gelişmeler dış teşkilatların planıdır. Gülen de onların piyonudur diyorum ben.

Bir önceki yazımız olan Dört Anayasa ile referanduma gidilecek başlıklı makalemizde anayasa, mustafa şentop ve SİYASET Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri