Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Rektörden üreticiye sitem

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, ODÜ olarak fındık ile ilgili yüzlerce çalışmaya imza attıklarını ancak fındık üreticisinin bunlarla ilgilenmediğini belirterek, “Fındık üreticisi bizim onlarla birlikte bahçede çalışmamızı bekliyor” dedi.
ODÜ Ziraat Fakültesinin fındıkla ilgili birçok çalışması olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu’nun bir fındık şehri olduğuna dikkat çekti. Buna rağmen Ordu’da üreticinin bilimsel araştırmalara ilgisiz kaldığını ve önemsemediğini vurgulayan Yarılgaç, “Ordu bir fındık şehri. Doğu Karadeniz fındıkla yatıp fındıkla kalkıyor. Üniversitemiz fındıkla ilgili yüzlerce çalışmaya imza atmış durumda. Fakat hiçbir üreticimiz bunlarla ilgilenmiyor. Üreticimiz, onlarla birlikte bahçede çalışmamızı bekliyor. Üniversite, bu işi yapmaz zaten. Akademisyenlerimiz deneme bahçelerinde uygulamalarını yapıyor. Akademisyenlerimiz, çalışmalarını evrensel boyutta makale haline getirir, makalesini yayınlar ve ilgililere sunmuş olur. Üniversitelerin, araştırıcıların görevi budur. Bu çalışmalara işlerlik kazandıracak olan konunun diğer paydaşlarıdır” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Ordu Şehit Babası Haberi Alınca Fenalaşıp Hastaneye Kaldırıldı-2 başlıklı makalemizde Alınca, Babası ve Fenalaşıp hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri