Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Perşembe Yaylası Milli Piyango’da

Ordu’nun Aybastı ilçesinde bulunan bin 500 metre rakımlı Perşembe Yaylası ve menderesleri, Milli Piyango’nun 19 Ocak 2017 tarihli çekilişinde tanıtılacak.
Turizm kenti olma yolunda hızla ilerleyen Ordu’nun etkin bir şekilde tanıtılması için her fırsatı değerlendirdiklerini ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, Dünyada eşine az rastlanır bir görselliğe sahip Perşembe Yaylası’nın ve mendereslerin bulunduğu fotoğrafın, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ile yaptığımız girişimler sonrasında biletin üzerinde yer almasını sağladığımız için mutluyum dedi.
Vali Balkanlıoğlu, Milli Piyango İdaresi ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, Milli Piyango’nun 19 Ocak 2017 tarihli çekilişi için satışa sunulacak biletlerde, Aybastı ilçemizdeki Perşembe Yaylası ve mendereslerin bulunduğu fotoğrafın yer almasını sağladık. Milyonlarca basımı ve satışı yapılması beklenen Milli Piyango bileti ile Ordu’nun sadece Perşembe Yaylası değil, tüm doğası ve havası çok sayıdaki insanın dikkatini çekecek ve beğenisini kazanacaktır açıklamasında bulundu.
Ordu’nun tüm güzellikleri ile adeta Karadeniz’in incisi olduğuna dikkat çeken Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun tanıtım eksikliği nedeniyle turizmden yeterli karşılığını alamadığına dikkat çekti. Vali Balkanlıoğlu, Daha önce, Milli Piyango’nun 19 Ocak 2015 tarihli çekilişinde Çiseli (Karaoluk) Şelalesi’nin resmini koydurmuştuk. Bu sefer de Türkiye’de ve dünyada tek 40 kilometre çapında olan, içerisinde ırmağın zikzak çizerek gittiği yani mendereslerin yer aldığı, göz alabildiğine yeşil ve serin Perşembe Yaylası’nı tanıtmayı uygun bulduk. 19 Ocak 2017 tarihinde çekilecek olan Milli Piyango biletlerinin üzerinde Perşembe Yaylamızın bu eşsiz manzarası yer alacak. Milli Piyango biletleri sayesinde Ordu’yu ve güzelliklerini biraz daha tanıtmış olacağız şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Orduspor’da goller paylaşılıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir