Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ordu’da sokak hayvanları koruma altında

Ordu Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik rehabilitasyon ve sahiplendirme çalışmaları kapsamında bu yıl 375 başıboş hayvanı sahiplendirerek sokakta yaşamaktan kurtardı.
Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu ilçesinde bulunan ‘Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bu yıl içerisinde getirilen sahipsiz sokak hayvanlarının 710’una klinik tedavi uygulanırken bin 305’i kısırlaştırıldı. Bin 340’ının kuduz aşısı yapılırken 375’i sahiplendirildi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının kış koşullarında barınma ve beslenme gibi temel ihtiyacı karşılanırken, olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için gerekli çalışmaların da sürdürülüyor. Rehabilitasyon Merkezi’nde 4 veteriner hekim, 1 veteriner sağlık teknisyeni ve 12 işçi olmak üzere toplam 17 personel görev yapıyor.

Fatsa’ya Hayvan Hastanesi yapılacak
Ordu’nun gündemini uzun süredir meşgul eden sokak hayvanları için farklı bölgelerde de barınak yapılması talebine karşı duyarsız kalmayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kent Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevi Projesi’ni hazırlayarak kısa bir süre içerisinde hayata geçirecek. Fatsa ilçesi için hazırlanan projeyle sokak hayvanlarının bir evi, tedavi olabileceği bir de hastanesi olacak. Türkiye’nin çevreye duyarlı ilk ‘Hayvan Hastanesi Geçici Bakım Evi ve Hayvan Oteli’ 19 ilçenin sorununa kökten çözüm sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan Ücretini Ödemeden Aldığı Telefonu Kargoyla Geri Gönderdi - Ordu başlıklı makalemizde -, Aldığı ve Geri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri