Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ordu’da HES başarısı

Ordu’nun su kaynaklarından enerji elde edilmesi amacıyla Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan hidroelektrik santralı (HES) çalışmalarında hedeflenen kapasitenin yüzde 52’sine ulaşıldı.
DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık, Ordu’daki su kaynakları üzerinde bugüne kadar 27 HES planlandığını, bunun 12’sinin inşaatının tamamlanarak enerji üretmeye başladığını, 1 HES’in inşaat aşamasında ve 14 HES’in ise planlama aşamasında olduğunu belirtti.
Kanık, “Ordu’da planlanan 27 HES’in kurulu gücü 666 MW, üretilmesi planlanan enerji miktarı ise 2 bin 112 Gwh/yıl olarak belirlenmişti. Halen devreye alınarak enerji üretmeye başlayan 12 HES’in kurulu gücü 346,236 MW, üretilen toplam enerji miktarı ise 1123,569 Gwh/yıl olarak belirlenmiştir. Bu rakamlar 27 HES’in tam kapasite faaliyete geçtiğinde üretmesi beklenen enerjinin yüzde 52’sidir. İnşaat aşamasında olan bir HES’in faaliyete geçmesiyle yüzde 11 oranında bir artış olacak ve üretilmesi planlanan enerjinin yüzde 63’üne ulaşılmış olacaktır” dedi.

Bir önceki yazımız olan İzmir'deki Fetö Davasında Yargılanan Tuğgeneral Eser: O Gece Ege Ordu Komutanı'nı Aramaya Cesaret... başlıklı makalemizde Amerika Birleşik Devletleri, Aramaya ve Ce hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir