Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ordu’da geçen yıl 326 yaban hayvanı tedavi edildi

Ordu’nun Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü bünyesindeki Ulubey Rehabilitasyon Merkezinde 2016 yılında 326 yaralı yaban hayvanı tedavi edildi.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, 2016 yılında rehabilitasyon merkezinde en çok martı, karaca, şahin ve güvercin tedavisi yapıldı. 80 martının tedavi edildiği merkezde 63 Karaca, 47 şahin, 40 güvercin tedavi edilerek doğaya salındı.
14 küçük balaban kuşunun tedavi edildiği merkezde ayrıca 10 paçalı baykuş, 10 faremsi yediuyur, 9 puhu, 7 kuğu, 7 atmaca, 5 kerkenez, 4 kızıl şahin, 4 kaplumbağa, 3 porsuk, 3 serçe, 3 incir kuşu, 2 Anadolu sincabı, 2 tilki, 2 saka kuşu, 2 arı kuşu tedavisi gerçekleştirildi.
Rehabilitasyon Merkezinde ayrıca 1’er mezgeldek, ala doğan, ergüvani balıkçıl, golibicek, karabatak, saz horozu, yaban domuzu, kırlangıç, çakal, boz kaz, yalıçapkını, gri balıkçıl, su tavuğu, sakarmeşe tedavisi de gerçekleştirildi.

Bir önceki yazımız olan Ordu’da 4 bin yıllık mızrak ucu bulundu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri