Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ordu İlinde Tekstil Sektörünün Gelişimi Çalıştayı

Fatsa ilçesinde Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nca (DOKA) hazırlanan Hazır Giyim Sektöründe Kadınlara Yönelik Girişimcilik Hareketi Operasyonu Projesi kapsamında Ordu İlinde Tekstil Sektörünün Gelişimi Çalıştayı düzenlendi.

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleşen çalıştaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Eroğlu, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Mithat Akgün, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, Fatsa İşkur Müdürü Mehmet Cem Kuru, tekstil firmalarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nca (DOKA) hazırlanan projenin yürütücüsü ve Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Mithat Akgün, Giresun ve Ordu’da 400 kadına tekstil sektöründe çalışabilmeleri amacıyla eğitim verileceğini söyledi.

Hazır Giyim Sektöründe Kadınlara Yönelik Girişimcilik Hareketi Operasyonu Projesi kapsamında Fatsa’da çalıştay düzenlediklerine dikkat çeken Akgün, çalıştayın 2 gün süreceğini hatırlattı.

Hazır giyim sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek için böyle bir projenin hazırlandığını belirten Akgün, Projemizin amacı, Ordu’da istihdama girmekte güçlük çeken genç işsizlerin eğitim faaliyetleri ile istihdam edilebilirliğinin artırılmasına ve daha çok işsiz gencin istihdamda kalmasına katkıda bulunmaktır. dedi.

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş ise şunları kaydetti:

Çalıştayın Fatsa’da yapılmasının sebebi, Ordu’da en fazla yoğun istihdamın yaşandığı ve yatırımların olduğu bölgenin Fatsa olmasıdır. Buradaki organize sanayi bölgemizle Ordu’da toplam 10 bin kişi istihdam ediliyor. Karadeniz bölgesinde tekstil anlamında en fazla istihdamın sağlandığı il Ordu’dur. Bu anlamda bu çalıştayın Fatsa’da yapılması bizleri mutlu etmiştir.

Çalıştay, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın konuşmalarının ardından sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Öğrencilerden okul gazetesi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri