Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Öğrenmenin yaşı yok

İmkansızlıklar sebebiyle okula gidemeyen ve okuma-yazma öğrenme fırsatı bulamayan kadınlar, yaşlarına bakmadan okuma-yazma kurslarının yolunu tuttu. Ünye ilçesinde açılan okuma-yazma kursunda yaşları 60’ı, 70’i bulan nineler kursa başladı. Kursa katılan Halise Aydın (71), “Köyde mevcut işlerden dolayı okula gidemedim ve okuma yazmayı bu yaşıma kadar ertelemek zorunda kaldım ancak okuma hevesi hep içimdeydi. 61 yaşında Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendim, şimdi de okuma yazmayı öğrenmeye çalışıyorum. Bizlere bu imkanı sağlayanlardan Allah razı olsun” dedi.
Kursun açılmasına vesile olan herkese teşekkür eden kursiyer Dudu Bayıroğlu, “Ailemiz bizi okula göndermediği için hiçbir şey bilmeden bu yaşa geldik. Kursa gelen arkadaşları görünce ben de heveslendim ve başladım. Böyle bir kursu neden daha önce açmamışlar? Güzel şeyler öğreneceğim için çok mutluyum. Bu hizmeti bize sunanlardan Allah razı olsun. Emek veren herkese bol bol dua ediyorum” diye konuştu.
Küçük yaşta evlilik ve kız çocuğu okumaz anlayışı yüzünden okula gidemediğini söyleyen kursiyer Havva Kılıç ise “Çocukları büyütelim derken okumayı öğrenemedik. Okuma yazma arzusu hep içimdeydi. Bu kursu araştırdım ve başladım. Böyle önemli bir hizmeti sunanlara teşekkür ediyorum” dedi.
6 Mart’ta başlayan ve hafta içi her gün 09.00- 12.00 saatleri arasında verilen ’1. Kademe Okuma Yazma Kursu’ 14 Nisan’da sona erecek.

Bir önceki yazımız olan Ordu’da "Anne Üniversitesi" başlıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri