Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Fatsa’da yeni kimlik kartına 5 bin başvuru

Ordu’nun Fatsa İlçe Nüfus Müdürlüğüne 2 Ocak’tan bu yana yeni kimlik kartları için 5 bin başvurunun yapıldığı belirtildi.
Fatsa Nüfus Müdürü Murat Süsün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemiz Nüfus Müdürlüklerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvuruları alınmaya başlanmıştı. Müdürlüğümüzden bugüne kadar 5 bin başvuru alınmıştır. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurusu alınan bazı vatandaşlarımız sınava girecek çocuklarının kimlik kartlarının henüz gelmediğini belirterek çocuklarının sınava girememe endişesi duyduklarını ifade etmekteler. Vatandaşlımızın ellerindeki nüfus cüzdanları yenisi gelinceye kadar geçerlidir. Genel Müdürlüğümüz 20 Şubat 2017 tarihinde yapmış olduğu duyuru ile 1998-1999 ve 2000 doğumluların kimlik kartlarının basımına öncelik verileceğini açıkladı. Bu anlamda öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli tedbirlerin alındı” dedi.

Bir önceki yazımız olan Sahte balda etikete dikkat başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri