Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

FAGİAD’dan fındık değerlendirmesi

Fatsa Genç İş Adamları Derneği(FAGİAD) Başkanı Mehmet Serkan Erdik, “Bölgemizde fındık para etmeyince bütün herkes negatif olarak etkileniyor” dedi.
Fatsa ticaretinde şu an paranın dönmediğini belirten Mehmet Serkan Erdik yaptığı açıklamada, “Geçim kaynağı olan fındık bu yıl para etmeyince insanlarımız gerçekten sıkıntılı günler geçirmeye başladılar. Fındık fiyatlarındaki gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Dünyanın fındık anlamında ihtiyacını karşılayan bir ülkeyiz ama halen bir fındık politikamız yok. Taban fiyatlarının belli olması gerekiyor. Şu an ticaret olmadığı için esnaflarda sıkıntılı günler geçiriyor. Ekonomimiz fındığa bağlı olduğu için ister istemez de herkes buna göre ticaretini yapıyor. İnşallah ileri ki yıllarda bu durum düzelir ve üreticilerde mahsullerinden para kazanır. Fındıkla ilgili herkesin konuşmaması gerekiyor. Bu konuyla ilgili muhatap kurumların yetkilileri konuşursa daha iyi olur” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Ordu Büyükşehir araç filosunu güçlendirdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri