Ordu Haberleri, Ordu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkandan engellilere jest

Altınordu Belediyesi tarafından görme engelli vatandaşlara beyaz baston ve konuşan saat hediye edildi.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Hasta ve Engelli Hakları Koruma Derneği’ni ziyaret etti. Başkan Tekintaş’ı Dernek Başkanı Göksel Demirel ve dernek üyeleriyle vatandaşlar karşıladı. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, burada görme engelli 20 vatandaşa hayatlarını kolaylaştıracak olan beyaz baston ve konuşan saat hediye etti.
Her zaman engellilerin yanında olduklarını belirten Başkan Tekintaş, Hayat hepimiz için bir imtihan ve bu imtihan içerisinde hepimiz engelli adayı olarak yolumuza devam ediyoruz. Allah kaza ve beladan, sıkıntıdan bizi ve ülkemizi muhafaza eylesin. Görme engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolay kılabilecek beyaz baston ve konuşan saat ile engelli kardeşlerimizin bu ihtiyaçlarını karşılamak istedik. Tüm kardeşlerimize hayırlı olsun diyorum dedi.

Engellilere yeni müjde
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu İlçesi’ne engelli vatandaşlar için özel bir merkezi kazandıracaklarını belirtirken, Engelsiz Merkez diye ifade ettiğimiz yeni bir ihaleyi hazırlıyoruz. Yakın zamandı ihalesine çıkacağız ve yapımına başlayacağız. Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak, ihtiyaçlarının temini noktasında özel bir merkezi ilçemize kazandıracağız. Sosyal kültürel sportif, eğitim gibi her türlü temel ihtiyaçların yer aldığı merkezi inşa edeceğiz diye konuştu.
Dernek Başkanı Demirel, Sayın Başkanımızdan 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla konuşan saat ve beyaz baston talebimiz olmuştu. Başkanımız bizi kırmayarak bugün hem ziyaret ettiler hem de hediyelerini getirdiler. Başkanımıza hem ziyareti için hem de böylesine önemli hediyesi için teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.
Görme engelli Selim Bayram ise, Beyaz baston ve konuşan saat bizim ihtiyacımızdı. Bu ihtiyacımızı karşılayan başkanımıza herkesin huzurunda teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Esnaftan 2. Ordu ve Emniyete ziyaret başlıklı makalemizde 2, Emniyete ve Esnaftan hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir